16/01/2018

Амбітна мета — чемпіонат Європи серед ветеранів

Вже більше року президент АВФУ Олег Собуцький втілює амбітну ідею — провести чемпіонат Європи серед ветеранів. Наразі є перші зрушення, про які залюбки розповів Олег Михайлович.

— Всі ми знаємо, що УЄФА вже багато років проводить чемпіонат Європи серед національних збірних, а також молодіжних, юнацьких, жіночих… Асоціація ветеранів футболу України, маючи повну підтримку з боку Федерації футболу України та зокрема Андрія Павелка, Вадима Костюченка, Юрія Запісоцького, вийшла на УЄФА з пропозицією щодо проведення чемпіонату і серед ветеранів. Наразі для подання офіційної заявки маємо отримати підтримку з боку інших європейських країн. Упродовж року проводили багато зустрічей, спілкувалися, наводили аргументи. Наразі є розуміння, що такий чемпіонат потрібен, із боку майже двадцяти країн — Іспанії, Угорщини, Ізраїлю, Грузії…

Нещодавно вели переговори з Англійською футбольною асоціацією, вони також підтримують ідею. Тут маю відзначити велику роботу нашого друга, відомого футбольного агента Шандора Варги, який завдяки авторитету та зв’язкам має можливості вести перемовини з першими особами національних федерацій. Також склалися чудові стосунки з головою Асоціації ветеранів футболу Іспанії Фернандо Гараєм. Він є нашим, в гарному розумінні цього слову, лобістом у країнах Західної Європи.

— Які наступні кроки, коли можна очікувати на першу реакцію від УЄФА?

— На словах керівники УЄФА виступають за, але їм потрібні конкретні листи від національних федерацій з підтримкою цього проекту. Не секрет, що зараз у Європі і у всьому світі проводиться безліч «універсіад» чи «всесвітніх ігор», де змагаються ветеранські колективи.

Ці турніри є престижними, але неофіційними, деякі з них є одноденками, інші проводяться більш регулярно. Наша мета — аби УЄФА, маючи величезний досвід організації континентальних турнірів, проводив також чемпіонат Європи серед ветеранів. У залежності від кількості учасників, певно, спочатку будуть відбірні групи, а згодом і фінальний турнір.

— Україна рідко коли виступає ініціатором якихось новацій на рівні Європи, ветеранський футбол є тим напрямком, де ми можемо очолювати рух?

— Нам би так теж хотілося вважати, але ще потрібно багато працювати. Насамперед над масовістю ветеранського футболу, аби в кожній області чи районі місцеві федерації проводили свої чемпіонати, а вершиною цього процесу були б всеукраїнські турніри з якомога більшим числом учасників. Наприклад, як в Іспанії, з досвідом якої ми мали змогу ознайомитися та найкращі зразки спробуємо втілювати в Україні. Там 56 ветеранських команд, більшість з яких існують при професіональних клубах. Спершу вони грають у чотирьох географічних зонах, а найкращі виходять до фінального раунду. Ігри проводяться на стадіонах із трибунами, приходять глядачі, є телебачення, преса, інтерес з боку спонсорів… Це те, до чого маємо йти, хоча важко порівнювати економічні ситуації в наших країнах.

— Коли відбудеться перший чемпіонат Європи?

— Наразі точну дату не можу назвати, ведемо наполегливу роботу. Кожного тижня члени нашої команди зустрічаються з представниками національних федерацій країн Європи, фіналізуємо пропозицію. Нам би хотілося провести його вже наступного року, та часу залишається небагато. УЄФА організація консервативна, але якщо вона візьметься за чемпіонат, це буде всерйоз і надовго. Можливо, розпочнемо у 2019-му, коли пройдемо всі організаційні етапи. Будемо наполегливо працювати, крок за кроком наближаючись до мети.

Прес-служба АВФУ

Виникли питання?

Зв'яжись з нами