16/12/2017

Ігор Хіблін: «Два чемпіони в області ще ніколи не мали»

ОДРАЗУ ДВІ КОМАНДИ З ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ. У ВІКОВІЙ КАТЕГОРІЇ 40+ ЗОЛОТІ НАГОРОДИ ВИБОРОВ «АГРОБІЗНЕС» З ВОЛОЧИСЬКУ, А СЕРЕД УЧАСНИКІВ 45+ НА НАЙВИЩУ СХОДИНКУ ЗІЙШОВ «ІНТЕР» ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО. САМЕ ЧАС РОЗПИТАТИ ПРО СЕКРЕТИ УСПІХУ ГОЛОВУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ФУТБОЛУ ІГОРЯ ХІБЛІНА.

Наша область хоча й не має представника у Прем’єр-лізі, у свої головні досягнення може ставити масовий та ветеранський футбол. Гравці, які вже завершили кар’єру, заявляються до будь-якої із семи команд чемпіонату області 40+ та продовжують ігрову молодість. Цього року боротьба за перше місце тривала до останнього туру, врешті «Агробізнес» зумів обійти «Проскурів» із Хмельницького лише за результатами очних зустрічей та стати чемпіоном. У 2018 році кількість учасників обласної першості має розширитися до 11-ти. Щодо всеукраїнських ветеранських турнірів, дві команди-чемпіони наша область ще не мала ніколи.

— З чим пов’язуєте такі успіхи?

— Знаковим став прихід Олега Собуцького до керма Асоціації ветеранів футболу України. Він — людина вимоглива, скрізь ставить максимальні завдання. Не просто каже, що потрібно розвивати футбол, а на своєму прикладі у Волочиську сам це робить.

І виходить це у нього ефективно на всіх рівнях — професіональному, дитячо-юнацькому, ветеранському. Й усі змушені тримати таку високу планку. Це складно, відповідально і одночасно дуже цікаво.

— Розкажіть детальніше про чемпіонат Хмельницької області.

— Якщо зазирнути в історію, чемпіонати області колись вже були. Але з 2010 року, коли мене вперше обрали головою обласної федерації, нічого не проводилося. Вирішив відродити турнір, розпочали з п’яти команд, одного часу довели кількість до 11-ти…

Якщо нашу область розбити на регіони, найпопулярніший ветеранський футбол у Красилові, Волочиську, Кам’янець-Подільському, Хмельницькому. Зараз велика робота проводиться у Теофіполі.

Намагаємося зменшити фінансове навантаження на команди. Згідно регламенту господарі сплачували лише арбітраж, а дорогу командам-учасникам та один день харчування бере на себе обласне управління молоді та спорту.

Також раніше рефері у полі був із іншого району, а арбітри на лінії — місцеві. Так зробили, аби зменшити витрати. Із нового сезону Олег Собуцький на Конгресі ХОФФ повідомив, що бере на себе всі витрати на арбітраж, аби суддівські бригади не представляли регіони учасників матчу.

Сприяє популяризації чемпіонату і участь у командах знаменитих гравців. За рідний Красилів грає Сергій Ковалець, а склад «Агробізнесу» посилили колишні гравці збірної України Володимир Єзерський, Сергій Нагорняк, Едуард Цихмейструк. У ФК «Проскурів» відсотків 40 складу раніше виступали за професіональні клуби різних ліг.

— Що в області думають про реорганізацію формули проведення турнірів, зменшення кількості чемпіонатів до трьох?

— Наш актив повністю підтримує ініціативи Олега Собуцького, аби в Україні були три потужні чемпіонати, з кількістю учасників не меншою за 14—16 команд у кожному. Це будуть цікаві турніри, з широким представництвом по регіонах. Хмельницька область, радше за все, буде представлена у трьох чемпіонатах та двох кубках. І завдання будемо ставити максимальні, аби утримати нинішні високі позиції.

Прес-служба АВФУ

Виникли питання?

Зв'яжись з нами